گروه خانواده فراهانی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید >>>

آموزش راه اندازی اولیه موتور چهارزمانه

آخرین پروژه ها

آموزش راه اندازی اولیه موتور چهارزمانه
24
2024-05-08
مهدی بزرگیان

آموزش راه اندازی اولیه موتور چهارزمانه

 

موتور های 4 زمانه دارای مخزن سوخت و روغن جداگانه هستند. شما می بایست روغن با مشخصات  مناسب موتور دستگاه خود را در  قسمت کارتل دستگاه تا محل قبل از آخرین رزوه پر کنید. مشخصات روغن مناسب دستگاه شما قطعا در دفترچه راهنما دستگاه بیان شده است.

بر روی بسته بندی روغن موتور های موجود در بازار یک مشخصه بصورت “عدد W عدد” درج شده است.هر عددی که پیش از W باشد، آستانه گران‌روی و حفظ غلظت روغن در دمای سرد را نشان میدهد. هرچه که عدد قبل از حرف W کوچک‌تر باشد، روغن موتور در دمای سرد بهتر روانکاری انجام میدهد. عدد دوم و پیش از W نشاندهنده ی آستانه ی گرانروی روغن تا دمای ۱۰۰ درجه ی سلسیوس است.

  1.پرکردن مخزن روغن
  ابتدا روغن مناسب دستگاه که در دفترچه دستگاه درج شده را در مخزن روغن دستگاه تا قبل از آخرین رزوه ورودی روغن پر کنید.

2.پر کردن مخزن سوخت
با توجه به این که دستگاه شما دیزل یا بنزینی است سوخت مناسب را در باک دستگاه بریزید. برای دستگاه های دیزل از گازوئیل و برای دستگاه بنزینی از بنزین استفاده کنید.

تمامی موتور های گازوئیلی نیاز به هواگیری دارند و چنان چه می خواهید برای اولین بار موتور را روشن کنید این مورد بسیار مهم و حائز اهمیت است. برای هواگیری موتور، شلنگ مسیر باک به موتور، بعد از صافی گازوئیل را جدا کنید تا چند قطره گازوئیل از شلنگ خارج شود و مطمئن شوید هوایی در مسیر موتور نیست و سپس سریعا شلنگ را متصل کنید.

3.بررسی اتصالات

بعد از پر کردن مخزن روغن و بنزین دستگاه، اگر دستگاه شما باتری دارد، اتصالات باتری دستگاه را انجام دهید. برای این کار کابل قرمز رنگ را به قسمت مثبت باتری و کابل مشکی رنگ را به قسمت منفی باتری متصل کنید.

4.کلید را روشن کنید

سوئیچ دستگاه را بر روی حالت روشن قرار دهید.

5.ساسات را ببندید
توجه داشته باشید ساسات دستگاه قبل از روشن شدن موتور باید در حالت بسته باشد. در این حالت دریچه هوا موتور بسته می شود.

پس از مطالعه موارد بالا میتوانید با دریافت فایل “جدول مشخصات موتورآلات” از مشخصات موتورآلات خود مطلع شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *