گروه خانواده فراهانی را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید >>>

بنسای بسازید!

آخرین پروژه ها

بنسای بسازید!
95
2023-01-02
مهدی بزرگیان

معرفی و پرورش بنسای : یکی از پر طرفدار ترین گیاهان در بین علاقمندان به گل و گیاه بن سای هست که قیمت اون از ۱۵0 هزار تومان شروع میشه و تا میلیون ها تومان هم میرسه البته این قیمت گذاری بستگی به نوع گیاه ، سن، نحوه شکل دهی و… داره ما در این مطلب میخواهیم ببینیم اصلا بنسای چیست و چطور باید یک گیاه رو به بنسای تبدیل کنیم و آیا میشه همه گیاهان رو بنسای کرد؟ پس با ما همراه باشید تا به این سوالات جواب بدیم

بنسای چیست ؟ بونسای را یک شاهکار هنری در علم باغبانی میدانند که بنا به سلیقه و ذوق باغبان شکل خواهد گرفت

معرفی بنسای یا همان بن سای

اگر بخواهیم از لحاظ تاریخی بیان کنیم باید گفت که شکل دهی به گیاهان از هزاران سال پیش در کشور چین رواج داشته و سپس این هنر به ژاپن منتقل شده است و ژاپنی ها به این هنر پر و بال بسیاری دادند و آن را تکامل بخشیدند و به همین علت بیشتر اسم ژاپن در این هنر دیده میشود.

بنسای چیست؟ از لحاظ لغت های ژاپنی بون = سینی و سای = کاشتن هست که اگر آن را به صورت تحت الفظی بخواهیم عنی کنیم کاشت درخت در سینی خواهد شد در اصل سعی میشود که درختان به شکل پاکوتاه در یک بستر کم عمق میکارند و مهمترین ویژگی متمایز کننده این درخت شکل ظاهر آن می باشد.

بعضی از هنرمندان این هنر، ونساهای خیلی کوچک که حتی گاهی اوقات کوچک‌تر از کف دست هستند را پرورش می‌دهند که به اسم “مینی بنسای” شناخته می‌شوند.

بنسای حاصل تلفیق هنر با علم باغبانی است. یک هنرمند خلاق با حس زیباشناسی و مهارت، با خلق یک بنسای در گلدان ظریف می‌کوشد تا درختی کهن بر فراز یک کوه و یا درختی کهنسال و با وقار روییده در دشت را تصویر کند. پس بنسای هم یک سرگرمی در زمینه باغبانی زینتی است و هم باعث نزدیکی و شناخت انسان از شگفتی‌های طبیعت می‌شود.

برای سنجش بهتر مقالات، به این نوشته امتیاز دهید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *